Finále SUSO předvedlo ty nejlepší z nejlepších

21.09.2015 09:46

Ve dnech 15. – 18. září 2015 proběhlo na veletrhu FOR ARCH finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Mladí řemeslníci v letošním roce nastavili laťku opravdu vysoko. Úkoly byly náročné, ale studenti se jich zhostili bravurně. Na ty nejlepší z nejlepších se přišlo podívat nespočet návštěvníků veletrhu.

„Studenti se v letošním roce opravdu ukázali jen v tom nejlepším světle. Výsledné práce jsou opravdu na vysoké úrovni. Zásluhy na tom určitě mají také školy, které je do soutěže připravují,“ uvedl David Surmaj ze společnosti ABF, a.s., organizátora soutěže. Mottem letošního roku bylo „Řemeslo je správná volba“.

 

Mezi kameníky zvítězila mladá slečna

Vítězi česko-slovenského finále se mezi truhláři stali David Málek a Štěpán Jalůvka ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí a na druhých a třetích pozicích se umístili Matěj Venzhöfer a Václav Neubauer z VOŠ, OA a SOUT Chotěboř a Filip Hruška a Lukáš Vykydal z Masarykovy střední školy Letovice. Ze zednických družstev vybojovali první příčku David Dobeš a Tomáš Božek z SOU Kyjov, druhé a třetí místo obsadili René Hrazdíra a Tomáš Popelář z Masarykovy SŠ Letovice a Marek Gruchala a Jakub Kormančík z SOŠ technická Námestovo. Soutěžili rovněž kameníci a kamenosochaři, z nichž se nejlépe umístila mladá slečna Františka Hausdorfová ze SPŠ kamenická a sochařská Hořice.

 

Závěrečné vyhlášení výsledků bylo důstojným ceremoniálem

Vyhlášení vítězů se zúčastnil mimo jiné ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. „Jsem moc rád, že mohu být přítomný vyhlášení výsledků. Mladí řemeslníci se dnes skutečně předvedli a já myslím, že si sami uvědomují, jak moc krásné je řemeslo. Navíc v dnešní době je opravdu potřeba,“ uvedl Mládek. Soutěžní klání ještě před vyhlášením zpestřila autogramiáda mistra světa v rychlostní kanoistice Josefa Dostála.

 

Generální partner: Wienerberger cihlářský průmysl a.s.

Hlavní partneři: HOUFEK a.s., XELLA CZ s.r.o., LB Cemix, s.r.o., HELUZ, cihlářský průmysl v.o.s.

Partneři: Mafell, DeWalt, Ramia s.r.o.

Hlavní mediální partner: časopis Stavebnictví

Hlavní mediální partner oboru truhlář: Dřevařský magazín

Mediální partner oboru truhlář: Truhlářský portál, Stolaři-truhláři.cz

Mediální partneři: České stavby, Český rozhlas, Build info, Deník, Učitelské noviny, Stavitel, Konstrukce

Záštita: MŠMT, MPO, HK ČR, AK ČR, SPS v ČR, AČN

Odborná garance: Státní úřad inspekce práce