Odborná literatura

 

Velká kniha sádrokartonu pomůže odborníkům v projektování interiéru

Tým odborníků ze společnosti Rigips připravil již čtvrté vydání podkladů projektování interiérů, tzv. Velkou knihu sádrokartonu. Kniha přináší souhrnná data a informace o systémech a konstrukčních řešeních suché vnitřní výstavby. Pomůcka je určena nejen projektantům, architektům, developerům a investorům, ale také stavebním a montážním firmám.

Kniha obsahuje mnoho detailů a nových technologií

Sekce dřevostaveb obsahuje rozsáhlejší systém nosných i nenosných skladeb pomocí protipožární konstrukční desky Rigistabil, kniha zahrnuje i konstrukce s novou vysokopevnostní sádrokartonovou deskou Habito, je zde rozšířena nabídka akustických konstrukcí s Modrou akustikou deskou a nabídka designových velkoplošných podhledů Gypton BIG a Rigiton a obloukových konstrukcí s deskami Riflex a BIG Curve. Dále je zde kapitola k sádrokartonovým deskám a kazetám s unikátní technologií Activ´Air pro rozklad formaldehydu, bezpečnostní konstrukce jsou v knize zatříděny v souladu s aktualizovanou normou ČSN EN 1627 do bezpečnostních tříd RC2 a RC3, kniha je rozšířena o nový systém Glasroc H určený do vlhkých prostředí (wellness centra apod.) a v neposlední řadě jsou zde i nové samonosné podhledy s oboustrannou požární odolností až EI 90. V samostatné kapitole jsou pro přehlednost doplněna i názorná zobrazení jednotlivých systémů a konstrukční detaily.

Selektor je elektronickou verzí knihy

 

Jak na montáž sádrokartonu? S novou knihou Sádrokarton zvládneme sami

Chcete realizovat své představy o bydlení rychle a levně s pomocí sádrokartonových či sádrovláknitých konstrukcí? Říkali jste si, že by bylo pěkné mít nové podkroví nebo vestavěnou příčku, ale netroufali jste si na to?

Nová kniha Sádrokarton zvládneme sami vás provede všemi pracovními postupy krok za krokem.

V této publikaci najdete na stovce stran vše, co potřebujete vědět o výstavbě ze sádrokartonu. Prostor svého domova si můžete nově vytvořit nebo zrekonstruovat podle vlastních představ. Stavba ze sádrokartonových systémů je rychlá a jednoduchá.

S modrými akustickými konstrukcemi získáte navíc i velmi kvalitní zvukovou izolaci svého domova.

Každý šikovný kutil si může podle názorných fotografických postupů nebo montážních videonávodů na DVD pořídit moderní a pohodlné bydlení. Můžete si podle podrobných popisů s fotkami postavit příčku, předstěnu, podhled, zasouvací dveře v příčce, suchou podlahu nebo vybudovat podkroví či zrekonstruovat koupelnu. Také se naučíte správně zapravit okenní špaletu nebo omítnout stěny a stropy pomocí sádrových omítek a stěrek.

Na DVD uvidíte, jak profesionálové správně montují konstrukce, pracují s profily, tmelí, rozvádí elektroinstalace, zpevňují hrany, kotví břemena nebo omítají stěny. Publikaci sestavil zkušený tým techniků společnosti Rigips, která na českém trhu udává trend v oblasti sádrokartonu již přes 20 let.

Třetí, rozšířené vydání s přibaleným DVD stojí 195 Kč vč. DPH.
 

Knihu si můžete objednat  na www.rigips.cz nebo u svých knihkupců.

Centrum technické podpory Rigips

 

                                                                                                                                                                    

Katalog tepelných vazeb pro architekty a projektanty

pomůcka pro navrhování energeticky úsporných domů

Navrhujete energeticky úsporné domy v nízkoenergetickém či pasivním standardu? Řešíte eliminaci tepelných mostů na stavbě? Sáhněte po účinné pomůcce, která Vám usnadní a zefektivní Vaši práci. Isover ve spolupráci s firmami Wienerberger, KM Beta, Slavona a H.L.C. vydal nový a jedinečný KATALOG TEPELNÝCH VAZEB, který zpracoval jeden z nejrenomovanějších odborníků na tepelnou techniku u nás – Ing. Jiří Šala, CSc.

Snižování energetické náročnosti budov, které se podílí z cca 40% na celkové spotřebě energií v EU, se stává fenoménem poslední doby. Budovy jsou místa, kde trávíme většinu, téměř 90%, našeho času – ať už bydlením, prací, sportem, kulturou, koníčky. Stavět komfortnější a současně úspornější budovy je přirozenou snahou zodpovědných lidí, snažících se o udržitelný rozvoj stavebnictví. S rostoucími nároky na celistvost obálky budovy a na její vyšší tepelně-technické parametry se dostává čím dále tím více do popředí nutnost kvalitního řešení jednotlivých konstrukčních detailů.

Isover nyní přichází se zcela novým Katalogem tepelných vazeb. Katalog je unikátní především díky odlišnému způsobu práce s technickými detaily.

Vedle běžně publikovaných výsledků hodnocených vlastností konkrétního řešení detailů teplotních vazeb mezi konstrukcemi jsou navíc uváděny ucelené řady konkrétních výsledků hodnocených teplotních polí pro vybrané detaily. To umožňuje sledovat jejich změny v závislosti na použitém typu tepelných izolací, jejich tloušťce i materiálovém řešení nosné konstrukce.

Tento přístup umožňuje lepší analýzu návrhu detailu a jeho úprav. Projektant tak dostává do rukou neocenitelnou pomůcku pro řešení uvedeného typu detailu se zaměřením na vyšší energetické standardy. Výslednou snahou je při návrhu a provedení detailu maximálně omezit negativní vliv tepelných vazeb. Dokonalým vyřešením detailů lze dosáhnout významných úspor energií při provozu budov a zároveň zvýšit výsledný komfort pro uživatele.

Z hlediska celkového konceptu tohoto katalogu tepelných vazeb se čtenáři dostává do rukou na 40 konstrukčních detailů, ze 3 odlišných nosných systémů, ve 4 druzích základních tepelně izolačních materiálů, ve 3 energetických úrovních což obnáší na 492 hodnot Ψe a f rsi,min.

Isover přináší na trh toto dílo v době, kdy vstupuje v platnost Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2010/31/EU ze dne 19. května 2010 o energetické náročnosti budov, která je transponovaná do české legislativy prostřednictvím novelizace Zákona o hospodaření energií č. 406/2000 Sb. a vyhlášky č. 148/2007 Sb. o energetické náročnosti budov. Tento katalog jako první reaguje na tyto připravované změny v české legislativě a ukazuje tak trendy blízké budoucnosti. Měl by se stát hodnotným pomocníkem projektantů při jejich každodenní práci a zároveň pomůckou k přechodu na nové energetické standardy.

Katalog tepelných vazeb přirozeně doplňuje brožuru Multi-Komfortní dům Isover, program pro plánování Multi-Komfortního domu MCH Designer a jedinečný přehled certifikovaných konstrukčních detailů v pasivním standardu na www.isover-konstrukce.cz. Katalog tepelných vazeb si můžete zdarma objednat na www.isover.cz.

 

                                                                                                                                                                    

Nová tepelná příručka HELUZ

Tepelná příručka – podklad pro navrhování a provádění zděných konstrukcí z cihel HELUZ FAMILY z produkce společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. je únorovou novinkou. Praktickou pomůcku ocení všichni projektanti či stavební firmy, kteří s cihelným systémem HELUZ pracují.  

Publikace, která navazuje na Příručku vyhodnocení typických tepelných mostů z roku 2009, je nyní zaměřena na sortiment cihelných bloků HELUZ FAMILY a k dostání je v tištěné i elektronické verzi na CD. V nové příručce je vyhodnoceno celkem 78 typických konstrukčních detailů pro zdivo z cihel řady HELUZ FAMILY šířky 50, 44 a 38 cm a dále také detaily pro cihly s nejlepšími tepelněizolačními parametry na českém trhu HELUZ FAMILY 50 2in1. Nová tištěná verze Tepelné příručky je k dispozici za 190 Kč, CD za 90 Kč a komplet za zvýhodněnou cenu 250 Kč. Více informací a kontakt pro objednání najdete na stránkách www.heluz.cz v sekci Ke stažení.

Ve stejné sekci nově naleznete také volně stažitelný program s vyhodnocením tepelných vazeb. Tento software uživatelům umožňuje prohlížení jednotlivých detailů, jejich exportování a používání v projektové dokumentaci, výpočet celkové tepelné ztráty objektu konstrukčními detaily a vyhodnocení teplotního faktoru. V současné chvíli se jedná o beta verzi s tím, že plná verze programu bude k dispozici v průběhu března 2012. Do té se mohou promítnout i náměty, připomínky či detaily ze strany veřejnosti, které může každý zájemce zaslat na e-mail detaily@heluz.cz.