Gebrüder Weiss otevírá nové pobočky v Rusku

22.01.2015 09:42

Gebrüder Weiss konsoliduje svou globální síť. Moskevská pobočka vyplní geografickou mezeru mezi pobočkami v Evropě a Asii.

S příchodem nového roku¨otevírá společnost Gebrüder Weiss vlastní pobočky v Moskvě. Nově vzniklý tým v ruském hlavním městě, stávající v současné době z devíti zaměstnanců, bude nabízet služby v oblasti leteckých a námořních přeprav, pozemních přeprav, komplexní logistická řešení, logistiku a speciální projekty. Regionální ředitelkou GW Rusko je Nadya Chudaleva a tato pobočka patří pod vedení regionálního manažera letecké a námořní přepravy Gebrüder Weiss v Asii, Vojislava Jevtice. Nové působení je rozděleno do tří poboček, centrání pobočka je přímo v Moskvě, a další dvě pobočky na letištích v Sheremetyevo a Domodedovo.

Most mezi Asií a Evropou

Pro evropské a asijské společnosti patří Rusko mezi nejdůležitější trhy světa. Otevřením nových poboček v tomto regionu konsoliduje Gebrüder Weiss svou síť poboček a vyplní tak geografickou mezeru mezi Evropou a Asií. "Rusko je pro naše zákazníky důležitým trhem s enormním potenciálem růstu. Společnost Gebrüder Weiss se svým zkušeným týmem je schopna nabídnout kompletní škálu služeb v tomto regionu s napojením na svou globální síť poboček po celém světě," říká Vojislav Jevtic. Máme plány navýšit počet zaměstnanců koncem roku na dvacet.

Důležitý strategický krok

Převzetím společnosti Far Freight před rokem učinila společnost Gebrüder Weiss strategický krok v tomto regionu. Poskytovatel logistických služeb má mnoholeté zkušenosti v oblasti pozemních, leteckých a námořních přeprav stejně tak jako speciální projekty v zemích, které patří do Společenství nezávislých států na Kavkaze. Gebrüder Weiss nadále rozšiřuje své působení v Rusku. "Investujeme v blízkosti našich zákazníků a dodavatelů. Pokud máme v místě své vlastní pobočky, jsme schopni poskytovat služby nejvyšší kvality", sdělil Vojislav Jevtic. 

S přibližně 6 000 zaměstnanci, 162 vlastními firemními pobočkami a ročním obratem 1,2 miliardy eur (2013) se společnost Gebrüder Weiss řadí k vedoucím přepravním a logistickým poskytovatelům v Evropě. Pod hlavičkou Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v Lauterachu (Rakousko) sdružuje firma vedle svých hlavních oborů činnosti - pozemní přepravy, letecké a námořní dopravy a logistiky - i řaduvysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných podniků - mj. logistické poradenství x'vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech podniky), inet-logistics (softwarová řešení managementu přepravy TMS), dicall (telefonní služby, consulting, telemarketing), Railcargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, společníka rakouské DPD. Toto sdružování umožňuje koncernu rychle a pružně reagovat na potřeby zákazníků. Se širokým spektrem ekologických, ekonomických a sociálních opatření je dnes rodinná firma, jejíž historie v oboru dopravy sahá více než 500 let do minulosti, i čelním představitelem trvale udržitelného rozvoje.