Novinky v půjčovně strojů Zeppelin CZ - nové terénní vysokozdvižné vozíky Manitou a služba ENERGENCY

17.03.2015 09:30

 

V rámci pravidelné modernizace strojového parku a na základě zvýšené poptávky zákazníků po robustní manipulační technice zakoupila Půjčovna strojů Zeppelin CZ čtyři terénní vozíky značky Manitou. První stroje s typovým označením M30-4 a M30-5 doplní stávající flotilu půjčovny v polovině února, další dva vozíky pak budou dodány v březnu.

 

Další novinkou Půjčovny strojů Zeppelin CZ v tomto roce je začlenění služeb ENERGENCY do stávajícího portfolia. V rámci této služby jsou zákazníkům poskytována spolehlivá a komplexní řešení pro dodávky elektrické energie.

 

Terénní vozíky Manitou M30-4 a M30-5 jsou charakteristické velkou světlou výškou a velkými koly, což je předurčuje pro práci v členitém těžkém terénu. Svou výbavou přitom splňují všechny současné požadavky, kladené na komfort, ergonomii a v neposlední řadě i na hospodárnost provozu. Terénní rodokmen vozíků prozrazuje i stálý pohon 4x4, přičemž dynamiku strojům propůjčuje dieselový motor Perkins s výkonem 70 kW. Při provozu v těžkém terénu s naloženým břemenem ocení obsluha důmyslné odpružení věže.

Manipulační technika byla v Půjčovně strojů Zeppelin CZ dosud zastoupena zejména značkou Hyster. S novými terénními vozíky Manitou může půjčovna zabezpečit široké spektrum požadavků v oblasti krátkodobých či střednědobých pronájmů. Půjčovna nyní disponuje širokým sortimentem manipulační techniky – od ručně vedených nízkozdvižných/vysokozdvižných vozíků, čelních elektrických a spalovacích vozíků (LPG, Diesel), vozíků Big Truck s nosností až 16 tun, až po terénní vozíky s pohonem 4x4.

 

Služba Energency se představuje

Krátkodobé či střednědobé pronájmy záložních zdrojů elektrické energie byly v rámci společnosti Zeppelin CZ až do roku 2014 součástí divize Energetické systémy. Od roku 2015 jsou tyto služby začleněny do portfolia Půjčovny strojů Zeppelin CZ. Služeb ENERGENCY využívá pravidelně široké spektrum zákazníků. Mobilní i stacionární elektrocentrály s širokým výkonovým rozsahem najdou uplatnění například při pořádání velkých kulturních a sportovních akcí, ale rovněž při mimořádných událostech jako jsou sněhové kalamity či povodně.

Zájemcům o služby ENERGENCY poskytuje půjčovna komplexní servis, který zahrnuje návrh optimální struktury zařízení, zátěžovou analýzu, finanční řešení a realizaci tzv. „na klíč“. To obnáší dopravu zařízení na místo určení, instalaci včetně kabeláže a příslušenství, uvedení do provozu, dodávku pohonných hmot nebo vypracování revizní správy. Na přání zákazníka jsou zařízení dodávána i s obsluhou.