Nový Renault MÉGANE Grandtour, kde se snoubí vášeň a maximální praktičnost

07.07.2016 10:26

 

Nový MÉGANE Grandtour v sobě nese to nejlepší z Nového MÉGANE, který byl na český trh uveden v únoru letošního roku. Má jeho dynamický styl, výrazný design s jedinečným světelným podpisem Edge Light ve formě písmene „C“, Full LED světlomety LED Pure Vision a nabízí stejné inovativní technologie. V interiéru připomínajícím kokpit letadla se tak řidič může spolehnout na konfigurovatelný barevný Head-up displej, multimediální a navigační systém R-LINK 2 s dotykovým displejem 7“, resp. 8,7“ a také na četné pokročilé jízdní asistenty, mezi které patří:

- Active Emergency Braking System (aktivní nouzové brzdění),

- Safe Distance Warning (upozornění na dodržování bezpečné vzdálenosti),

- adaptivní tempomat,

- systém varování před opuštěním jízdního pruhu,

- systém sledování mrtvého úhlu,

- systém rozpoznávání dopravních značek s varováním při překročení povolené rychlosti,

- sutomatické přepínání dálkových světlometů,

- Easy Park Assist (systém automatického parkování s parkovacími senzory 360° a zadní parkovací kamerou).

Současně však přináší i maximální praktičnost, kterou klienti vozů kombi v segmentu C vyhledávají. Díky délce 4 626 mm (o 267 mm více oproti Novému MÉGANE) a rozvoru prodlouženému o 43 mm (2 712 mm oproti 2 669 mm u Nového MÉGANE) přináší více prostoru pro posádku na zadních sedadlech i větší zavazadlový prostor. Jeho základní objem 580 l (521 dm3 dle metodiky VDA) představuje nárůst o 146 l (resp. 137 dm3) oproti Novému MÉGANE. Sklopením opěradel zadních sedadel sklopných přímo ze zavazadlového prostoru díky funkci Easy Break je možné získat celkový objem 1 695 l (1 504 dm3 dle metodiky VDA). Díky dvojitému dnu zavazadlového prostoru je docíleno zcela rovné plochy od nakládací hrany po celé hloubce zavazadlového prostoru, včetně sklopených opěradel zadních sedadel. Díky sklopnému sedadlu spolujezdce lze převážet předměty dlouhé až 2,77 m.

Nový MÉGANE Grandtour přichází na český trh s modelovou řadou shodnou s již uvedeným Novým MÉGANE. Nabídne tak 5 zážehových a 5 vznětových motorizací kombinovaných s 5 stupni výbavy vč. sportovní verze GT. Nový MÉGANE Grandtour GT nabídne, stejně jako Nový MÉGANE GT, v segmentu unikátní systém aktivního řízení všech čtyř kol 4CONTROL specificky naladěný divizí Renault Sport.

Nový Renault MÉGANE Grandtour přichází na český trh s cenou od 369 900 Kč vč. DPH za výbavu LIFE se zážehovým motorem SCe 115 (115k / 84 kW) s manuální převodovkou. Součástí standardní výbavy této verze je např.:

- asistent rozjezdu do kopce,

- tempomat s omezovačem rychlosti,

- LED denní svícení

- elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka,

- palubní počítač,

- manuální klimatizace s elektronickým ovládáním

- elektrické impulzní ovládání předních oken,

- sedadlo řidiče nastavitelné v šesti směrech,

- rádio podporující přehrávání formátu MP3 se vstupy USB a Jack,

- Bluetooth hands-free,

- smluvní záruka Renault (5 let/100 000 km).

Na českém trhu lze Nový MÉGANE Grandtour objednávat od 1. 7. 2016. První vozy budou k vidění u autorizovaných prodejců Renault v České republice v polovině října 2016.