RENAULT TRUCKS DODAL 22 HASIČSKÝCH VOZIDEL MĚSTU MADRID

31.05.2016 11:11

Město Madrid si převzalo 22 hasičských vozidel Renault Trucks. Jedná se o cisternová vozidla D 4x4 pro hašení lesních požárů z řady Záchranná a hasičská vozidla. Modely budou nasazeny při hašení požárů a zásahy v náročných terénech.  Jejich nástavbu dodala skupina ITURRI, přední španělský výrobce hasičských nástaveb.

Hasičský záchranný sbor města Madrid si převzal 22 nových vozidel, která mu pomohou plnit jeho náročné úkoly. Předané modely Renault Trucks D 4x4 14 t ve verzi cisternová vozidla pro hašení lesních požárů jsou vybaveny morem Euro 6 o výkonu 280 k. Nástavbu dodala skupina ITURRI podle technických požadavků na takovýto typ vozidla a s ohledem na bezpečnost přepravovaných osob.

Vozidla jsou určena pro zásahy spojené s hašením požárů, poskytováním prvním pomoci a záchranou osob a pro zásahy v těžko dostupných místech v okolí Madridu.  Renault Trucks D je sériově vybaven ochranou komponentů jako například elektrických a pneumatických svazků díky nehořlavým materiálům.

Objem cisterny je 3 080 litrů, z čehož 500 litrů je určeno pro vlastní ochranu vozidla – systém chrání kabinu a pneumatiky proudem vody v případě, že je vozidlo uvězněno uprostřed požáru.

Renault Trucks nabízí ucelenou řadu Záchranných a hasičských vozidel, která dokonale odpovídá specifickým potřebám záchranných složek. Modelovou řadu tvoří vozidla v konfiguraci 4x2, 6x4, 8x4 a 6x2 stejně jako vozidla s pohonem všech kol 4x4 a 6x6, která jsou speciálně koncipována pro záchranné a hasičské složky.

 

Modelovou řadu Záchranná a hasičská vozidla tvoří:

  •     Master a Maxity: vozidla pro zásah při mimořádných událostech v městském prostředí, zásahová vozidla pro poskytování první pomoci a vozidla pro zásah při dopravních nebo železničních nehodách.

  •     Renault Trucks D12 Lehké zásahové vozidlo s čerpadlem

  •     Renault Trucks D15 4x2 a 4x4 Zásahové vozidlo s čerpadlem

  •     Renault Trucks D14 4x4 Cisternové vozidlo pro zásah v místech se ztíženou dostupností

  •     Renault Trucks D14 4x4 Cisternové vozidlo pro hašení lesních požárů

  •     Renault Trucks C, K, D a D WIDE jsou vhodné pro použití jako velkoobjemová cisternová vozidla, záchranné žebříky a plošiny nebo jednoramenné nosiče