Růstu plísní zabrání spárovací hmota RAKO s technologií „BIO EFFECT“

23.04.2015 09:29

Riziku napadení plísní a řasou pomáhá předejít inovovaná flexibilní spárovací hmota RAKO GF BIO z řady RAKO SYSTEM. Vylepšená receptura hmoty RAKO GF BIO totiž disponuje technologiemi „BIO EFFECT“ a „DRY EFFECT“. Díky obsahu biocidů a hydrofobním přísadám je zajištěna mimořádná hygiena povrchu a snadná údržba. Rychlé tvrdnutí hmoty umožňuje pochůznost již po cca 4 hodinách a plné zatížení již po 3 dnech. Spárovací hmota RAKO GF BIO je dostupná ve dvanácti nejžádanějších odstínech vycházejících z 24hodinového barevného systému RAKO. Ten respektuje nejen požadavky architektů a designérů, ale i hledisko údržby.
 

RAKO GF BIO je lehce zpracovatelná spárovací hmota s ideálně hladkým povrchem pro spáry šířky 2 až 20 cm ve vnitřním i vnějším prostředí. Hydrofobní přísady zajišťují nesmáčivost povrchu, tzv. „DRY EFFECT“, díky kterému se na povrchu nedrží voda a póry se nezanáší nečistotami. Tím je zajištěna vysoká hygiena povrchu. Spára vyniká výbornou omyvatelností, což znamená usnadnění údržby i v hygienicky náročných prostorech. Obsah biocidů v receptuře přináší tzv. „BIO EFFECT“, vysokou odolnost proti plísním, bakteriím a řasám. Složení spárovací hmoty navíc potlačuje tvorbu výkvětů.
 

Spárovací hmota RAKO GF BIO je určena pro spárování obkladů a dlažeb, včetně přírodního kamene, v nejširším spektru aplikací zahrnujícím i kuchyně a jiné hygienicky náročné prostory, jako jsou restaurace nebo obchody. Je ideální na plochy, kde dochází k rozměrovým změnám v důsledku velkého tepelného pnutí, například u vytápěné podlahy, balkonů, teras. Není vhodná na dilatační spáry a na místech, kde je požadována zvýšená chemická odolnost. Rychlé tvrdnutí hmoty umožňuje pochůznost již po cca 4 hodinách, plné zatížení je možné po 3 dnech. Spotřeba hmoty je přibližně 0,30 – 0,80 kg/m2, dle šířky spáry a formátu keramických obkladů a dlažby.
 

Bílá, červená nebo světle šedá?
Paleta barevných variant spárovací hmoty GF BIO vychází z 24hodinového barevného systému RAKO OBJECT. Ten byl vyvinut ve spolupráci s osobnostmi a ateliéry z designérského a architektonického prostředí. Dvanáct barevných odstínů hmoty RAKO GF BIO zahrnuje jak odstíny z denní palety (oranžovou, červenou nebo karamel), ale i z noční (šedá, manhattan, světle šedá).

 

Škály nočních a denních barev v systému RAKO OBJECT jsou předurčeny k vzájemným kombinacím. „Noční“ barvy mají v kombinačním systému díky své neutrálnosti dominantnější zastoupení, vytvářejí harmonický základ pro barevné akcenty z vybrané „denní“ škály. Intenzita „denních“ výrazných barev je z hlediska technologie keramické výroby na nejvyšší možné dosažitelné sytosti glazur, a to jak pro obklad stěn, tak i pro dlažbu. Více na www.rakoobject.cz.

 

Spárovací hmota RAKO GF BIO je součástí systémového řešení RAKO SYSTEM – KOUPELNY i RAKO SYSTEM – TICHÁ DLAŽBA. Řada RAKO SYSTEM reprezentuje výrobky z oblasti stavební chemie, kromě přípravků na čištění a údržbu obkladů zahrnuje materiály pro přípravu podkladu (vyrovnávací hmoty, penetrační nátěry, kontaktní můstky, samonivelační hmoty), hydroizolační stěrky, lepicí a spárovací hmoty (cementové, epoxidové). Více na www.rakosystem.cz.