Scania na předním místě žebříčku společností s nejlepší udržitelností

21.03.2014 11:38

 

Podle seznamu Corporate Knights Global 100 se společnost Scania opět umístila v první stovce společností s nejlepší strategií udržitelnosti.

Zveřejnění seznamu, který zahrnuje společnosti ze všech sektorů světové ekonomiky, probíhá každoročně na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu.

Společnost Scania se umístila na 38. místě, nejvýše ze švédských společností. V kategorii automobilového průmyslu se umístila na neuvěřitelném druhém místě za společností BMW.

Rozhodují ukazatele

Zařazení do seznamu Global 100 se posuzuje podle dvanácti kvantitativních ukazatelů udržitelnosti, které kromě jiných zahrnují výši výnosu generovaného společností na jednotku spotřeby energie, poměr mzdy ředitele společnosti ke mzdě průměrného zaměstnance, míru ztraceného času z důvodu zranění pracovníků, uhlíkové emise a diverzitu managementu.

Klíčovým faktorem úspěchu společnosti Scania je její zaměření na udržitelnost. Více než 90 procent ekologického dopadu produktů společnosti Scania spadá do doby jejich provozování. A právě z tohoto důvodu pomáhá společnost Scania svým zákazníkům výrazně snižovat spotřebu paliva a uhlíkové emise prostřednictvím nabídky řešení, jako je například program Scania Ecolution. Navíc se společnost Scania maximálně snaží zajistit bezpečnost a zdraví na všech svých pracovištích.

Investice do udržitelnosti se vyplácejí

Toby Heaps, generální ředitel společnosti Corporate Knights, tvrdí, že překonání výsledků společností ze seznamu Global 100 o 3,21 % za toto období poukazuje na výhody investování do udržitelnosti. "Výsledky hovoří za vše. Splnit velmi různorodá hodnoticí kritéria není snadné, ale společnosti ze seznamu Global 100 se v těchto ekonomických turbulencích kapitálových trhů dokázaly vyšvihnout nad danou hranici. Tento úspěch připisujeme neustále rostoucí relevanci investic do klíčových oblastí udržitelnosti."