Společnost Hörmann v roce 2015 prodala garážová vrata a dveře za více než 600 milionů korun

27.01.2016 09:38

Společnost Hörmann, přední výrobce a dodavatel vratových a dveřních systémů v České republice, v roce 2015 zaznamenala výjimečně úspěšný rok. Úspěch dokazují především čísla společnosti, která v meziročním srovnání dosáhla navýšení obratu o více než 17 %, a podruhé v historii působení firmy na českém trhu překročila hranici objemu prodeje 600 milionů korun.

V loňském roce společnost vykázala skvělé obchodní výsledky v soukromé i průmyslové sféře, kdy narostla především poptávka z oblasti výstavby logistických parků a developerských objektů. Snad největšího rozmachu zaznamenaly dodávky nakládací techniky, jde například o stavbu distribučního centra Amazon v Dobrovízi, kde celkový objem dodávky pro průmyslového developera Panattoni Europe překročil 40 milionů korun. Společnost Hörmann dodala do Amazonu nejen ocelové a dřevěné dveře, ale také nakládací můstky, průmyslová sekční vrata a protipožární posuvná vrata.

Rovněž další oblast činnosti firmy Hörmann dosáhla nebývalého nárůst, a to segment „do it yourself“. „Přestože společnost Baumax v České republice ukončila svoji činnost, tak jsme v tomto odvětví  zaznamenali nárůst o 20 %,“ uvádí jednatel společnosti Hörmann ČR, Ing. Vít Kareš. Také loňská úspěšná akce na garážová vrata a vchodové dveře pro společnost Hörmann znamenala nárůst v počtu kusů sekčních privátních vrat, a to o 21 %.

„I pro rok 2016 předpokládáme pokračování tohoto pozitivního vývoje. Od 1. března budeme například zavádět široký sortiment interiérových dřevěných dveří, které jistě zákazníci ocení nejen pro svůj vzhled a vlastnosti, ale také krátkou dodací lhůtu,“ uzavírá Ing. Kareš.