Stroje Komatsu najdou zákazníci v nových pobočkách

17.03.2015 10:34

Nové pobočky společnosti KUHN-BOHEMIA, která je výhradním distributorem stavebních strojů Komatsu v České republice, vyrostou v dohledné době v české a moravské metropoli. V Praze - Čestlicích bude na jaře příštího roku stát nová centrála společnosti včetně moderních servisních dílen, již do konce letoška by mělo být v brněnské průmyslové zóně Horní Heršpice otevřeno nové obchodní a servisní zázemí pro jižní Moravu.

Na obou místech vzniknou též pobočky společnosti KUHN - MT, která je výhradním distributorem automobilových hydraulických jeřábů značky Palfinger. KUHN-BOHEMIA i KUHN-MT jsou součástí rakouské skupiny KUHN HOLDING.

 

"V Brně výstavba začala již v únoru. Stavebně by měl být areál dokončen v září, poté bude probíhat montáž a instalace technologií. Jeho praktické užívání bude možné před koncem letošního roku," uvedl ředitel společnosti KUHN-BOHEMIA Daniel Sys.

 

Podoba brněnské pobočky bude podle jeho slov v souladu s architektonickou koncepcí poboček této velikosti ve skupině KUHN HOLDING, kde hlavní roli hraje cílená přesná funkčnost a komplexnost. "Jedná se o velmi jednoduchou a účelnou budovu s osobitým architektonickým stylem Heinricha Jungwirtha, který je rodinným architektem majitele skupiny KUHN pana Güntera Kuhna," popsal Daniel Sys.

 

Stejný architekt je podepsán i pod podobou budoucí centrály společnosti KUHN-BOHEMIA v Praze - Čestlicích. Bude se jednat o typizovanou stavbu skupiny KUHN, s ověřenou praxí z jiných areálů v Evropě. Půjde vlastně o velmi věrnou kopii například areálu KUHN-SLOVAKIA vybudovaného před několika lety v Senci. Nový komplex vyroste na dosud nezastavěném pozemku o velikosti více než 16,5 tisíce metrů čtverečních přímo u exitu 8 dálnice D1 na pravé straně při výjezdu z Prahy na Brno. Bude nabízet kompletní obchodní sortiment stavebních strojů Komatsu i jeřábů Palfinger a veškeré poprodejní služby včetně rozšířeného servisu a provádění závažnějších oprav strojů v moderních dílenských zázemích.

 

Stavba by měla podle slov Daniela Syse začít ještě v první polovině letošního roku. "Dosud máme za sebou všechny administrativní úkony, realizované sítě na pozemku a pravomocné stavební povolení," konstatoval Daniel Sys s tím, že přesný termín otevření není možné dnes určit. "Zbývá nám totiž taková maličkost, a to vybrat dodavatele stavby. Osobně jsem ale přesvědčen, že centrála bude slavnostně otevřena zákazníkům na Velikonoce 2016," dodal.