V Kladně ožijí starodávné i novodobé divy světa sestavené z kostiček LEGO®

13.01.2015 09:39

Obchodně-společenské centrum Central Kladno se prvním zákazníkům otevře již na jaře tohoto roku. Nabídne jim nejen luxusní a pohodlné nakupování v centru Kladna, ale také jedinečnou podívanou s názvem Galerie kostek. V celé pasáži centra vyrostou ohromné modely divů světa a monumentů světových metropolí sestavené z kostiček Lego, a to v interaktivním provedení.
Hlavním modelem bude několikametrová přesná kopie pražského Hlavního nádraží s pohyblivými vlaky, výtahy či eskalátory.

 

Otevření dlouho očekávaného obchodně-společenského centra se blíží. Obyvatelé i návštěvníci Kladna se mohou těšit na bohatou síť obchodů, místa pro oddych i aktivitu či prostory k setkávání. Pro svůj kladenský projekt přichystal developer, skupina Crestyl, také jedinečnou expozici, která nemá v Evropě obdoby. Ve spolupráci s kladenskou výrobnou Lego vznikla unikátní interaktivní výstava s názvem Galerie kostek, která je ústředním bodem nákupní galerie, a má ambici stát se typickým znakem města.

"Vsadili jsme na téma cestování, které je atraktivní pro všechny generace. Naučnou i hravou formou představíme nejzajímavější světové monumenty a novodobé divy světa. Návštěvníci se tak budou moci kochat pohledem na zmenšenou kopii šikmé věži v Pise, londýnského Tower Bridge nebo Velké čínské zdi. Nejzajímavější atrakcí pak bezpochyby bude věrná kopie pražského Hlavního nádraží. Věřím, že modely ocení všechny věkové kategorie," říká Radim Sayed, obchodní ředitel skupiny Crestyl.

Všechny modely se nyní kostičku po kostičce staví. Ohromí svou velikostí a přesností, jsou věrnými kopiemi svého většího originálu. Nebudou chybět skvosty jako indický Tádž Mahal, monumentální mauzoleum manželky vládce Šáhdžahána a symbol Indie, mexické pyramidy z Chichén Itzá, centra civilizace Mayů s tisíciletou historií, nebo velkolepý japonský Hrad Himedži. České stavby budou zastoupeny dokonce dvakrát, svou větší předlohu znázorní pražské Hlavní nádraží a představí se i Staroměstský orloj.

Nejzajímavějším exponátem bude model Hlavního nádraží v Praze. S monumentální plochou patnácti metrů čtverečních a dvěma metry výšky bude vůbec největší v celé pasáži. Půjde o věrnou kopii nádraží, tak, jak reálně vypadá a funguje. Sami návštěvníci ji budou moci ovládat a řídit, neboť bude plně interaktivní, včetně semaforů, projíždějících vlaků, pohyblivých souprav metra i automobilů. Model bude v řezu, a umožní tak i pohled dovnitřních prostor, na kolejiště, včetně cestujících, průvodčích nebo dispečerů. Unikátní podívanou doplní zvuková kulisa, jako je hlášení o příjezdu a odjezdu vlaků, která dodá celému exponátu na autentičnosti. Centrální motiv vlakového nádraží připomene čtrnáct 120 centimetrů vysokých figurek nádražního personálu rozmístěných v dalších částech pasáže.

Výstava má své vlastní webové stránky www.galeriekostek.cz, kde si každý může přečíst informace z historie a zajímavosti o modelech i jejich světoznámých předlohách. Již 20. ledna zde navíc bude spuštěna velká soutěž o zajímavé výhry, která vyvrcholí s otevřením Central Kladno. Galerie Kostek bude trvalou expozicí, která přiláká turisty a výletníky z Prahy a dalších českých měst. Bude zcela zdarma, a její návštěva se tak stane jedinečným zážitkem, který uchvátí každého návštěvníka s dobrodružným duchem.