Zveme Vás na EXPO Mokrá 2016!

19.04.2016 12:04

Po dvouleté přestávce Vás Těžební unie České republiky srdečně zve k účasti na 11. ročníku mezinárodního demonstračního veletrhu strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví EXPO Mokrá 2016. Výstava se uskuteční 14. – 16. června ve vápencovém lomu Mokrá u Brna, který zapůjčila společnost Českomoravský cement, a.s. nástupnická společnost.

Již na začátku dubna bylo přihlášeno více než 110 vystavovatelů a vše nasvědčuje tomu, že bude počet vystavovatelů výrazně vyšší než v roce 2014. Organizátoři věří, že bude překonán i počet navštěvníků, jichž v roce 2014 zavítalo na veletrh více než 9 tisíc, přičemž 90 % návštěvníků tvořila odborná veřejnost. Velkou změnou a zároveň i lákadlem je přestěhování veletrhu EXPO Mokrá ze středního lomu do lomu západního. EXPO se tak vrací „na místo činu“ z let 2004, 2006 a 2008. Při minulém ročníku se v něm také uskutečnil ukázkový clonový odstřel.

Všichni vystavovatelé dostanou v jedinečném prostředí lomu příležitost předvést své silné a odolné stroje v akci a dokázat, jak hravě si poradí s prací v náročných podmínkách. Pro bagry, rypadla, nakladače a další bude připraveno hned několik rozvalů, pro drtiče a třídiče zase materiál žádané frakce.

Plocha určená pro veletrh opět přesáhne 70 000 m² a pro terénní automobily a dempry bude připravena plocha o etáž níž s dalšími 10 000 m2. Bude tak dostatek místa pro firmy ze všech oborů zastoupených na veletrhu, které pokrývají proces zpracování surovin od jejich průzkumu, získávání, přes úpravu a zpracování, až po konečné použití ve stavebnictví

Veletrh do dnešního dne podpořilo 21 mediálních partnerů z České republiky i zahraničí. Záštitu nad veletrhem převzal předseda Českého báňského úřadu, Ing. Martin Štemberka, ministr průmyslu a obchodu Ing. Jan Mládek, CSc., hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek a primátor města Brna Ing. Petr Vokřál. V současnosti je také v oběhu přes 20 000 volných vstupenek, jež mají pro své hosty vystavovatelé k dispozici zdarma. Více informací naleznete na: www.expomokra.cz